VII Ogólnopolska Konferencja Filozoficzna EPISTEME

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zaprasza do rejestracji na

VII Ogólnopolską Konferencję Filozoficzną EPISTEME

która odbędzie się

26-27 maja 2018 r. w Lublinie

Konferencja jest pod honorowym patronatem

Towarzystwa Pedagogiki Filozoficznej im. B. F. Trentowskiego

Konferencja EPISTEME jest kontynuacją inicjatywy realizowanej przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL oraz Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Wydarzenie jest wyjątkowym spotkaniem, podczas którego Uczestnicy i zaproszeni Goście skupią swoją uwagę nad zagadnieniami dotyczącymi filozoficznej refleksji w zakresie m.in. filozofii religii, epistemologii, etyki i aksjologii, filozofii kultury czy metafizyki.

Wzorem poprzednich edycji, ideą Konferencji jest rzetelna, akademicka dyskusja, której celem jest aktualizacja oraz promocja filozofii jako nauki.

 

Gośćmi Honorowymi siódmej edycji Konferencji będą:

Pan dr hab. Cezary Mordka – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który wygłosi wykład pt.: „Struktura i funkcje emocji”;

Pan dr hab. Andrzej Niemczuk, prof. UR – Uniwersytet Rzeszowski, który wygłosi wykład pt.: „Normatywny status identyczności podmiotu”.

 

Zaproszenie do udziału adresujemy do studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz wszystkich pasjonatów filozofii. Wierzymy, że organizowana po raz siódmy Konferencja EPISTEME, która na stałe zapisała się w kalendarz wydarzeń popularyzujących filozofię, także tym razem będzie idealnym miejscem do wymiany doświadczeń i poglądów oraz wygłoszenia referatów w przyjaznej, naukowej atmosferze.

Uczestnicy mają możliwość prezentacji swoich prac w formie wystąpienia ustnego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.konferencja-episteme.pl

 

Serdecznie zapraszamy!
Komitet Organizacyjny Konferencji